Iva Vodrážková

Červencová výstava v galerii Kabinet Chaos Vás zavede do světa zvířat.

Iva Vodrážková

Iva Vodrážková, absolventka Pedagogické fakulty v Olomouci Vám představí několik rovin své tvorby, predevším však malbu a textilní netkané obrazy jejichž vyznění přes to že je abstraktní tak vychází z reality života a navozuje atmosféru indiánských atefaktů. Rodinná historie zatížená tragickými událostmi ji podnítítila ke zkoumání kořenů a reflektování témat judaismu v její tvorbě. V období komunistické normalizace byla její rodina politicky pronásledována a tak nemohla vykonávat svou pedagogickou profesi ani vystavovat. Používá různé výtvarné techniky, kromě olejomalby a pastelu vytváří i objekty z proutí a provazů. Své šité textilní koláže zhotovuje z použitých a odhozených látek a nalezených věcí, které nesou stopy dávných lidských příbehů a jsou inspirovány synagogálními textiliemi. Tímto uměleckým recyklováním se hlásí k ekologické myšlence a sama je aktivní členkou české eko-feministické skupiny Studna. Společně s manželem ve svém bytě spoluorganizovali setkání mluvčích Charty 77 a aktivně působili v českém kulturním undergroundu. Vydala řadu ručně zhotovených knížek s vlastními texty a ilustracemi. Vyučuje na Základní umělecké škole v Tiché Šárce kresbu, malbu, grafiku, keramiku a alternativní techniky. Se svými studenty se zúčastňuje mnoha výtvarných festivalů, kde také pořádá výtvarné workshopy.

Iva Vodrážková

V zahraničí vystavovala například ve Spojených státech, v Izraeli, v Rusku a na Slovensku.
Její práce a názory mapují dokumentární lmy „Poutníci chaosem” (Ceská televize 1995), „Artefakta” (Česká televize 1999) a celovečerní film „Proroci a básníci” od režiséra Ivana Vojnára (CR 2000). Autorka žije v Úholickách u Prahy. Skrze své pedagogické působení pozitivně ovlivňuje již řadu let autory mladších generací.

Na setkání s Vámi se za Spolek Planeta Chaos teší, Veronika Šrek Bromová
a Iva Vodrážková.

Galerie KABINET Chaos najdete ve Stříteži 68, 4km od Policky směrem na Litomyšl. Otevřeno v den vernisáže dále po domluvě nebo každou neděli od 13-18h. Pro více informací na verbrom@gmail.com,
nebo 602 315 215. Případné změny a aktuality můžete sledovat na webu www.planeta-chaos.cz a na
stránkách Galerie Kabinet Střítež na Facebooku. Celeroční program galerie je částečne podpořen
granty na kulturu mesta Polička a MKCR. Děkujeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.