GALERIE KABINET CHAOS / GALLERY KABINET CHAOS

Na těchto stránkách Vám budeme představovat dění na naší usedlosti CHAOS ve Stříteži, vesničce mezi Litomyšlí a Poličkou. Můžete si udělat představu o tom čím se zabýváme a co nás baví. /adresa: Střítež 68, Polička, 57201/ google maps

Další zdroj aktuálního dění Galerie Kabinet Chaos najdete na Facebooku: Stránky Galerie na FB

Dobrovolnicky avšak na profesionální úrovni se na naší usedlosti věnujeme vytváření celoročního výstavního a kulturně – společenského programu Galerie KABINET CHAOS Střítež, jejíž program je z části podpořen granty na kulturu města Poličky a Ministerstva kultury ČR a v roce 2018 i Agosto Foundation. Představujeme tvorbu profesionálních umělců, jejichž tvorba rezonuje s tématy blízkými přírodě. Prostor je zde částečně i pro neprofesionální umění a řemeslnou tvorbu. A v neposlední řadě se rádi věnujeme rozvíjení nadšení pro umění a kreativní tvorbu u nejmenších.

Prezentace a kreativní dílny probíhají v interiéru v alternativním výstavním prostoru Chaos Box /šířka 5,5m, výška 3m, délka 9m/, nebo v našem přírodním prostoru/louka a les 4Ha/.

Tento projekt byl inspirován myšlenkami zakladatele eko-sociologie Bohuslava Blažka. Blízké nám jsou vize Václava Havla týkající se žití občanské společnosti. Zajímá nás kulturní a společenské oživení naší malé vesničky i naplnění a harmonizace místa kde žijeme. Zajímá nás oživování a znovuzažívání prastarých rituálů spojených s rytmy přírody jak v duchu staroslovanských-pohanských tak židovsko-křesťanských tradic. Zajímají nás tradice a rituály i jiných světových kultur, např. aztécké nebo mayské, či tradice severoamerických indiánů.

Výtvarné umění_Příroda_Ekologie_Sociologie_Umělecko-řemeslná ruční tvorba_Vzdělávání_Přátelská setkávání

http://www.artalk.cz/2014/09/22/trip-tip-galerie-kabinet-chaos-ve-stritezi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.